Steinhoff Internal League – New Groups and Fixtures

The Varsty break is almost at its end  which means its back to business for the the teams in the Steainhoff Rugby Internal League.

The groups has been reshuffled and fixtures drawn up. We looking at some awesome games to be played in the second half of this competition.  

New Groups and Latest Fixtures:

Group A
 
P
W
L
D
Pd +/-
P
Turtles
Marquard
University House
College House

Group B
P
W
L
D
Pd +/-
P
 
 
 
 
 
 
 
Shebeen Boys
Kopano
Ikhaya
Spanners

Group C
P
W
L
D
Pd +/-
P
 
 
 
 
 
 
 
Barbarians
Panthers
Cobras
Clarendon

Group D
P
W
L
D
Pd +/-
P
 
 
 
 
 
 
 
Ubumbo
Smuts
Nadoes
Wildboys

Wednesday 29 July 2009 (OUTSTANDING MATCHES)

18:30
Turtles
vs
Spanners
Groote Schuur B
19:30
Cobras
vs
College House
Groote Schuur B

Wednesday 05 August 2009

17:30
Panthers
vs
Clarendon
Groote Schuur B
17:30
Shebeen Boys
vs
Kopano
Groote Schuur C
18:30
Barbarians
vs
Cobras
Groote Schuur B
18:30
Ikhaya
vs
Spanners
Groote Schuur C
19:30
Nadoes
vs
Smuts
Groote Schuur B
19:30
Ubumbo
vs
Wild Boys
Groote Schuur C

Wednesday 12 August 2009

Please make sure that 17:30 games start and end off on time as the Club has a game scheduled for 19:30 on the B-field.

17:30

Shebeen Boys

vs

Spanners

Groote Schuur B
17:30
Turtles
vs
Marquard
Groote Schuur C
18:30

Nadoes

vs

Ubumbo

Groote Schuur B
18:30
University House
vs

College House

Groote Schuur C
19:30
U20 Cubs
vs
Helderberg B
Groote Schuur B
19:30

Ikhaya

vs

Kopano

Groote Schuur C
20:30
Smuts
vs
Wild Boys
Groote Schuur B

Wednesday 19 August 2009

17:30
Marquard
vs
University House
Groote Schuur B
17:30
Turtles
vs
College House
Groote Schuur C
18:30
Cobras
vs
Panthers
Groote Schuur B
18:30
Shebeen Boys
vs
Ikhaya
Groote Schuur C
19:30
Barbarians
vs
Clarendon
Groote Schuur B
19:30
Spanners
vs
Kopano
Groote Schuur C

Wednesday 26 August 2009

Please make sure that 17:30 games start and end off on time as the Club has a game scheduled for 18:30 on the B-field.

17:30
Cobras
vs
Clarendon
Groote Schuur B
17:30
Turtles
vs
University House
Groote Schuur C
18:30
UCT U/20 A1
vs
Kraaifontein U/20 A
Groote Schuur B
18:30
Nadoes
vs
Wild Boys
Groote Schuur C
19:30

Panthers

vs
Barbarians
Groote Schuur B
19:30
Marquard
vs
College House
Groote Schuur C
20:30 Ubumbo vs Smuts Groote Schuur B

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *